Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President tegeleb õigusküsimustega
18.01.2001

Vabariigi President arutas täna Riigikohtu esimehe Uno Lõhmusega Eesti kohtusüsteemiga seotud küsimusi. Uno Lõhmus esitas ülevaate oma nägemusest kohtute seaduse eelnõu kohta ning õigusemõistmise asutuste vajadustest.

Eile kohtus Vabariigi President peaministri ja justiitsministriga, et kuulata ära valitsuse seisukohad õigusemõistmise süsteemi parandamise osas.

President tõdes, et Eesti õigussüsteemi tõhustamine on võti Eesti liitumiseks Euroopa Liiduga ja ka teistpidi: kõik teod, mis aeglustavad Euroopa Liiduga liitumist, kahandavad Eesti võimalusi tõhusalt lahendada õigusprobleeme.

Teisipäeval kohtus Vabariigi President Kadriorus Tartu Ülikooli professori Jaan Sootakiga ning tegi talle ettepaneku kandideerida õiguskantsleri ametisse. President ja professor Sootak arutasid vajadust kiiresti vastu võtta karistusseadustik, et lõpetada okupatsiooniajast pärineva kriminaalkoodeksi kehtivus. Professor Sootak ei pidanud võimalikuks kandideerida õiguskantsleri ametikohale. Ka Tartu Ülikooli õppejõud, õigusteaduse doktor Peep Pruks, riigikohtunik Erik Kergandberg ja mitmed teised Eesti juhtivad juristid on eelistanud oma senist tööd ega pidanud võimalikuks kandideerida õiguskantsleri ametikohale.

Vabariigi President jätkab uue kandidaadi otsinguid. President usub, et Riigikogu saadikurühmad peavad õiguskantsleri ametissenimetamisel silmas Eesti õigussüsteemi laiemaid vajadusi.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 18. jaanuar 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid