Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Eesti Väliskaubanduse Liidu esindajatega
31.01.2001

President Lennart Meri võttis täna keskpäeval Kadriorus vastu Eesti Väliskaubanduse Liidu esindajad, kes andsid Vabariigi Presidendile üle Eesti Ekspordisõbra tiitli. Auhinna üle andes ütles Eesti Väliskaubanduse Liidu nõukogu esimees Andres Tamm, et 2000. aasta ekspordisõbra valikul hinnati eelkõige Vabariigi Presidendi tegevust Eesti positiivse imago kujundamisel, mis on ekspordi arengu seisukohalt väga oluline ning aitab kaasa ka eksporti soodustavate välisinvesteeringute ligimeelitamisele.

Oma vastukõnes avaldas president lootust, et ettevõtjad mõistavad, et tänaste turgude nimel tuleb ka edaspidi võidelda, sest konkurents maailma majanduses ja eriti kaubanduses on tugev. President pidas oluliseks riigi, ettevõtete ja mittetulundusühingute aktiivset koostööd.

Auhinna üleandmisele järgnenud vestlusel, kus osalesid ka majandusminister Mihkel Pärnoja ja EVKLi juhatuse esimees Aare Puur, räägiti erinevate ekspordi edendamise organisatsioonide koostöö vajadusest. Arutleti ka hariduse olulisuse üle, sest uute turgude ja toodete leidmiseks on vaja tunda erinevate riikide ja tarbijate harjumusi, psühholoogiat ja paljut muud. Samuti on väga oluline ümberõppimise võime.

EVKL on 1992. aastal tegevust alustanud mittetulundusühing, mis ühendab ekspordi arendamisest huvitatud juriidilisi ja füüsilisi isikuid ning on avatud osalemiseks kõigile Eestis registreeritud ettevõtjatele. Eesti Ekspordisõber, president Lennart Meri, sai kingituseks klaasikunstnik Eino Mäelti skulptuuri kaubandusjumal Hermesest.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 31. jaanuaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid