Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President pälvis Rahuoperatsioonide Keskuse teenetemärgi
31.01.2001

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Rahuoperatsioonide Keskuse ülema kapten Aivar Jaeski, staabiülema leitnant Peeter Mitti ning allohvitseride kogu esimehe veebel Erik Hajeski, kes andsid Vabariigi Presidendile üle Rahuoperatsioonide Keskuse teenetemärgi number 001.

Kapten Jaeski sõnul on väeosa Vabariigi Presidendile teenetemärki omistades soovinud rõhutada tema teeneid Eesti viimisel maailmakaardile. Eesti viimine maailmkaardile on ka rahuvalvajate ülesanne operatsioonidel Liibanonis, Bosnia ja Hertsogovinas, Kosovos, Lähis-Idas, samuti Baltbatis ja kümnetel rahvusvahelistel õppustel. Kapten Jaeski kinnitusel on Vabariigi Presidendi nõusolek teentemärk number 001 vastu võtta väeosale suur au.

Kapten Jaeski tänas presidenti huvi eest Rahuoperatsioonide Keskuse tegevuse vastu selle loomisest alates ning külaskäikude eest rahuvalvajate juurde. Presidendi külastus on sõdureid motiveerinud ja andnud neile eneseusku. Vabariigi Presidendi autasustamiseks tegid ettepaneku Rahuoperatsioonide Keskuse allohvitserid, ning kapten Jaeski sõnul teavad just allohvitserid kõige paremini, mida mõtlevad ja peavad tähtsaks sõdurid.

Baltbati projektiga pandud esialgsed ülesanded on Rahuoperatsioonide Keskusel täidetud ning kapten Jaeski raporteeris presidendile keskuse uutest ülesannetest. Rahuoperatsioonide uus väljakutse on rahvusliku kiirreageerimispataljoni Estbat ülesehitamine aastaks 2005. Väeosa saavutus on ka see, et möödunud aasta 17. detsembril missioonile saadetud rühma väljaõpe toimus täismahus Rahuoperatsioonide Keskuses oma instruktorite juhendamisel, mis tõestab läänepartnerite usaldust. Kolmas ülesanne on kapten Jaeski sõnul ajateenijate väljaõppel osalemine.

President tänas kaitseväelasi ning kinnitas, et senised külaskäigud rahuoperatsioonides osalejate juurde on kinnitanud Eesti kaitseväe eeskujulikkust ja tublidust.
ROK ülem kapten Aivar Jaeski, president Lennart Meri

Vasakult: ROKi staabiülem leitnant Peeter Mitt, ROKi ülem kapten Aivar Jaeski, president Lennart Meri, ROKi allohvitseride kogu esimees veebel Eerik Hajeski
President Lennart Meri


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 31. jaanuaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid