Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus peaministri ja põllumajandusministriga
31.01.2001

President Lennart Meri ja peaminister Mart LaarVabariigi Presidendi tänasel kohtumisel peaminister Mart Laariga osales ka põllumajandusminister Ivari Padar. Arutati Eesti põllumajanduspoliitika hetkeseisu ja lähemate aastate arenguplaane, eriti arvestades Eesti integreerumist Euroopa Liiduga.

Põllumajandusministri sõnul on Euroopa Liidu nõuded konkurentsivõimelise põllumajandustootmise eeltingimus. Eesti ei saa maailmas ju kõrvalseisjaks jääda. Avalikkuses ülespuhutud ''euronormid'' on põhjustanud täiesti aluseta kartuse mitmekordsest toiduainete hinnatõusust Eestis. Ometi moodustavad tootjahinnad Eestis juba praegu 75-100% EL tootjahindadest, ütles minister Padar.

Täiesti arusaamatu protesti põhjustas Eestis põliselt juurdunud tava, et toiduainete kaupluses peab müüjal olema võimalus käsi pesta vee ja seebiga. President osutas, et igal valitsusliikmel lasub kohustus salapäraseid ''euronorme'' tõlkida avalikkusele lihtsasse ja arusaadavasse keelde.

Kohtumisel tegi president Meri valitsuspoliitikutele teatavaks ka Allar Jõksi kui uue kandidaadi nime õiguskantsleri ametisse.

Vabariigi President tutvustas peaministrile ja põllumajandusministrile Kadrioru presidendilossis tehtavaid remonditöid


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 31. jaanuaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid