Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President andis üle Ernst Jaaksoni õpiraha ja riigiametniku auhinna
13.09.2000

President Lennart Meri andis täna Paslepas Tartu Ülikooli politoloogiatudengile Kaari Kivikasele ja Tartu Ülikooli Euroopa kolledži magistrandile Sirli Sippile üle Ernst Jaaksoni sihtasutuse rahvusvaheliste suhete õpiraha ja Eesti Vabariigi rahandusministeeriumi omandireformi ja väärtpaberituru osakonna juhatajale Veiko Talile kohuse- ja vastutustundliku riigiametniku auhinna.

President Lennart Meri, peaminister Mart Laar ja presidendi vanem käsundusohvitser Jaanus Elvre õnnitlevad Sirli Sippi Ernst Jaaksoni õpiraha puhul (Autor: Arvo Tarmula) President Lennart Merilt sai Ernst Jaaksoni õpiraha Kaari Kivikas (Autor: Arvo Tarmula)

Vabariigi President ütles, et Ernst Jaakson on diplomaat, kes on Eesti Vabariigi järjekestvuse sümbol. Tema tööd peame endal silme ees hoidma nii minevikku kui tulevikku vaadates.

President Lennart Meri andis Veiko Talile Ernst Jaaksoni riigiametniku auhinna (Autor: Arvo Tarmula)Ernst Jaaksoni sihtasutuse nõukogu hindas rahandusministeeriumi ametniku Veiko Tali suurt panust omandireformi ja erastamise ideeliste aluste väljatöötamisel ja kogu reformi edasisel korraldamisel.

Tänasel tseremoonial Paslepas osales ka Eesti Vabariigi peaminister Mart Laar.

Tänavu teist korda väljaantav ametniku auhind on 10 000 krooni ja ühe õpiraha suurus on seekord 15 000 krooni.

Esimese õpiraha pälvisid tänavu kevadel Tartu Ülikooli politoloogiatudeng Katrin Uba ja riigiametniku auhinna Eesti Vabariigi Londoni suursaatkonna esimene sekretär Kyllike Sillaste.

1998. aasta 1. oktoobril Hiiumaal asutatud Ernst Jaaksoni Sihtasutuse eesmärk on jäädvustada väljapaistva Eesti diplomaadi Ernst Jaaksoni mälestust ja toetada Eesti iseseisvuse kindlustamist. Sihtasutus annab välja rahvusvahelise suhete alast õpiraha ja auhindab haritud ning vastutustundlikku riigiametnikku. Sihtasutuse patroon on Vabariigi President.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. septembril 2000

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid