Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Jon Baldvin Hannibalssoni
17.04.2001

President Lennart Meri võttis eile õhtul oma kodus Viimsis vastu Maarjamaa risti kavaleri, kauaaegse Islandi välisministri ja praeguse Islandi suursaadiku Ameerika Ühendriikides Jon Baldvin Hannibalssoni. Jon Bladvin Hannibalsson on Tallinnas tähistamaks Põhjamaade Ministrite Nõukogu büroo 10. aastapäeva ning tema kohtumine Eesti presidendiga oli samuti kantud vaimust, mis ühendas 1991. jaanuaris, Hannibalssoni esimese Eesti-visiidi aegu, toonast Eesti välisministrit Lennart Merit ja tema Islandi kolleegi.

Ühiselt tõdeti väikerahvaste ja -riikide suurt rolli maailmas moraalse ja sihikindla poliitika eest võitlemisel. Islandi roll Balti riikide taasiseseisvusprotsessis oli märkimisväärne ja näitas ilmekalt võimalusi, kuidas väikeriigid saavad maailma poliitikat kujundada. Niisamuti on väikeriikidel nagu Island ja Eesti oluliselt kergem sammuda kaasa maailma kiire tehnoloogilise arenguga kui mitmel suuremal rahval. Seda näitavad ilmekalt mõlema riigi kõrge arvutiseeritus ja mobiiltelefonide arv, nagu ka edusammud geenitehnoloogias, milles Eesti ja Island on maailma juhtivriikide seas.

Jon Baldvin Hannibalsson avaldas veendumust, et Eesti liitub peatselt nii Euroopa Liidu kui NATOga. See tähistab tema sõnul Eesti naasmist Euroopa riikide pere täieõiguslikuks liikmeks ning rõhutab väikeriikide solidaarsuse olulist rolli.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 17. aprillil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid