Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi ja peaministri tänasest kohtumisest
25.04.2001

Tänasel töölõunal peaministriga keskendusid president Lennart Meri ja peaminister Mart Laar infrastruktuuriettevõtete erastamisele. Peaministril ei olnud täna vastuseid presidendi kõigile küsimustele riigi julgeolekuhuvide kaitstuse kohta raudtee erastamisel, kuid ta kinnitas, et saadab presidendile nädalavahetusel ülevaate, kuidas on Eesti julgeolekuhuvid kaitstud. Peaminister kinnitas veelkord, et raudtee erastamislepingule kirjutatakse alla vaid juhul, kui on täielik kindlus, et erastamine on kooskõlas Eesti vajadustega ja et sellega ei kaasne mingeid ohte Eesti riiklikele huvidele.

President kuulas ära ka peaministri seisukohad reisirongiliikluse taastamise kohta ning võttis teadmiseks valitsusjuhi kavatsuse reisirongiliiklus veel käesoleval suvel taastada. Peaminister andis ka ülevaate läbirääkimistest ASi Eesti Energia ja NRG vahel Narva elektrijaamade müügi küsimuses.

President Meri osutas, et tema poole on pöördunud sajad Läänemaa inimesed, kes on mures Läänemaa Haigla sünnitusosakonna sulgemise pärast. Peaminister lubas selle küsimusega isiklikult tegeleda.

Kohtumisel oli ka arutlusel olukord Tallinas vesilennukite angaari ümber. Peaminister kinnitas, et kohtuvaidlused maatüki ümber on jõudmas riigile soodsa lõpplahenduseni, valitsus taastab riigi kontrolli vesilennukite angaari ja selle juures asuva sadama üle ning jätab selle riigi omandisse. Ka kinnitas peaminister Laar, et ei pea vajalikuks vesilennukite angaari ja juurdekuuluva sadama üleandmist linnale.

Kohtumisel osales ka õiguskantsler Allar Jõks.

Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 25. aprillil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid