Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Venetsueela ja Katari suursaadiku
26.04.2001

President Lennart Meri võttis täna keskpäeval Kadrioru presidendilossis vastu Ventsueela Bolivari Vabariigi erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eestis José Eugenio López Contrerase, kes tuli oma volikirju üle andma. President Meri meenutas volikirju vastu võttes Eesti ja Venetsueela kontakte sõjaeelsest ajast, kui just Venetsueela toetas Eesti saamist Rahvaste Liidu liikmeks, samuti Venetsueela otsust mitte tunnustada Eesti okupeerimist Nõukogude Liidu poolt. Kohtumisel tõdeti vajadust tihendada kahe riigi suhteid, suursaadik kiitis Venetsueela eestlaste rolli oma praegusel kodumaal, eriti Eesti Vabariigi aukonsuli Arne Roostna tööd kahe riigi suhete kujundamisel.

President Lennart Meri võttis täna vastu ka Katari erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eestis Mohamed Hassan Al-Jaberi, kes andis üle oma volikirjad. Katari suursaadik kordas Vabariigi Presidendile kutset külastada Katari, mille president tänuga vastu võttis. Kohtumisel arutati olukorda Pärsia lahe piirkonnas ning samuti Kesk-Aasia riikides. President Meri avaldas lootust, et Katar on võimeline toetama väikest Eesti islami kogukonda, kes soovin endale pühamut ehitada.

Venetsueela suursaadik José Eugenio López Contreras ja Lennart MeriKatari suursaadik Mohamed Hassan Al-Jaber ja Lennart MeriPresidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 26. aprillil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid