Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus soome-ugri üliõpilastega
26.04.2001

President Lennart Meri ja Eesti ülikoolides õppivad soome-ugri üliõpilasedPresident Lennart Meri võttis täna, Mari sangari päeval Kadriorus vastu Eesti ülikoolides õppivate soome-ugri üliõpilaste esindajad.

Kohtumisel osalesid Tallinn Pedagoogikaülikoolis õppivad Aleksei Aleksejev ja Natalja Konstantinova, Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilane Vitali Rõbakov ning Loudmilla Talejeva, Kirill Istomin, Maia Tserashova, Anastassia Trifonova ja Dmitri Denissov Tartu Ülikoolist.

Aleksei Aleksejev kinkis Vabariigi Presidendile koopia tunnustust võitnud filmist ''Mari rahva pulmad''. President Meri meenutas oma uurimisreise soome-ugri aladele.

President kutsus külalised teelauda. Kõneldi soome-ugri üliõpilaste ja haritlaste ülesannetest oma rahvaste ja keelte eest seismisel ning lauldi soome-ugri rahvaste laule.Aleksei Aleksejev kinkis Vabariigi Presidendile koopia filmist ''Mari rahva pulmad''

Mari sangari päev (Mari Taleške ketše) on pühendatud 1556. aasta kevadel mari rahva vabaduse eest lanegenud mari vanema Boltuši mälestusele.Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 26. aprillil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid