Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Malta Vabariigi president alustas riigivisiiti Eestisse
03.05.2001

President Lennart Meri kutsel saabusid täna Eestisse riigivisiidile Malta Vabariigi president Guido de Marco ja proua Violet de Marco, samuti Malta justiitsminister Austin Gatt ja teised riigitegelased. Täna pärastlõunal oli Kadrioru presidendilossi ees ametlik riigivisiidi vastuvõtutseremoonia, kus Eesti kaitseväe orkester mängis Malta ja Eesti riigihümni ning riigipead inspekteerisid aukompaniid.

Presidendid vahetasid ordenid, Malta Vabariigi president sai Maarjamaa Risti keti ning proua Violet de Marco Maarjamaa Risti I klassi ordeni. President Meri pälvis Malta teeneteordeni (Companion of Honour of the National Order of Merit with Collar). Eesti kingituseks Malta presidendipaarile oli tekstiilikunstnik Ehalill Halliste vaip ''Kadunud linn'' ja Liivia Leškini siidsall.

Kohtumistel kõneldi Eesti ja Malta sarnastest sammudest ja nägemustest Euroopa Liiduga liitumisel. Malta presidendi sõnul pakub Malta Euroopa Liidule omi kogemusi suhtlemisel Vahemere põhja- ja ka lõunakalda riikidega, samuti Lähis-Ida riikidega. Eesti käest saab aga teada Venemaaga suhtlemise kogemusi, lisas ta. Tõdeti ühiselt, et riikide omavahelised suhted on head ja Euroopa Liiduga liitumine teeb nii Eesti, kui ka Malta hääle, senisest veelgi kuuldavamaks. Täna õhtul pakuvad president Lennart Meri ja proua Helle Meri Mustpeade majas Malta presidendi ja tema abikaasa auks õhtusöögi, kus presidendid peavad pidukõnesid.

Homme kohtub president de Marco Toompeal Riigikogu esimehe Toomas Savi ning peaminister Mart Laariga. President Meri juhatusel tehakse ringkäik Toompeal ja all-linnas, kohtutakse Raekojas Tallinna linnajuhtidega ning kuulatakse kontserti Niguliste kirikus. Pärastlõunal sõidavad Eesti ja Malta riigipea ning delegatsioonid rongiga Tartusse, kus Tartu Raekojas kohtub Malta president Tartu maavanema Jaan Õunapuu, Tartu volikogu esimehe Peeter Tulviste ning linnapea Andrus Ansipiga. Malta president kohtub ka Riigikohtu esimehe Uno Lõhmusega ning korraldab vastuvõtu Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis Toomel.

Reedel kohtub president de Marco Tartu Ülikooli prorektor Volli Kalmuga ning peab akadeemilise loengu Tartu Ülikooli aulas. Eesti ja Malta riigipea pressikonverents toimub Atlantise konverentsikeskuses. Tartu linnapea Andrus Ansip pakub Malta ja Eesti riigipeale lõunasöögi Atlantise restoranis. Malta Presidendi ja tema abikaasa riigivisiit Eestisse lõpeb reede pärastlõunal.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. mail 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid