Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President andis Walter Zappile üle Maarjamaa Risti ordeni
20.05.2001

Walter Zapp ja president Lennart MeriVabariigi President andis täna Zürichis Minoxi kaamera leiutajale Walter Zappile Maarjamaa Risti IV klassi ordeni tänutäheks selle eest, et Walter Zapp paigutas oma leiutusega Eesti maailmakaardile.

Vabariigi President ütles oma kõnes, et Eesti on uhke Walter Zappi üle ja kahetseb, et Eesti provintsimeelsed riigivõimud ei mõistnud loovust toetada ning Walter Zapp oli sunnitud Riiga pöörduma Minoxi tootmiseks. President avaldas lootust, et nüüdisaegne Eesti ei korda provintsliku ääreriigi viga. President osutas oma küsimusele 'mis on Eesti Nokia?' ja rõhutas, et loovust tuleb toetada ja kaitsta nagu väikest last.

Walter ZappWalter Zapp ütles oma pikas ja laitmatus eesti keeles esitatud tänukõnes, et Eesti on tema kodumaa. Ta tänas omaaegseid kolleege Richard Jürgensi, Nikolai Nyländerit, Karl Indust ja Hans Eppnerit abi ja toetuse eest Minoxi konstrueerimisel. Walter Zapp rõhutas, et ta oli sunnitud põgenema, sest pärast Eesti, Läti ja Leedu okupeerimist jõudis temani teade üleviimisest Moskvasse, et ta hakkaks seal nõukogude militaaroptikat arendama. Walter Zappi arvates oli tema aeg Tallinnas Eestile õnnelik aeg ning ta tõstis erilise tunnustusega esile leiutajat Karl Pappellot, 'kõigi aegade suurimat Eesti Thomas A. Edissoni', kes paraku ei ole jõudnud ühessegi Eesti teatmeteosesse. Walter Zapp on tänase päevani uhkelt jälginud Eesti saavutusi kodumaal ja rahvusvahelises elus. 'Esimest korda nutsin rõõmupisaraid oma raadiovastuvõtja ääres augustis 1991', meenutas Minoxi leiutaja, Maarjamaa Risti kavaler Walter Zapp.






Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 20. mail 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid