Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kutsub Riigikogu lahendama kommunismi ohvrite probleeme
09.06.2001

President Lennart Meri ütles eile Elvas Tartus ja Tartumaal elavatele võõrvõimu vägivalla ohvritele kõneldes, et Eestil on kindel tulevik ja kindel julgeolek, ta kinnitas, et Eesti rahvaga juhtunu ei kordu.

Presidendi sõnul peab Riigikogu mõistma, et kommunismi all kannatanud inimesed kannatasid ebaõiglaselt ja et meie ülesanne on neid inimesi aidata. Presidendi poole on üritustel ''Eesti mäletab'' pöördunud mitu Murtud Rukkilille märgi saanut, kellel on probleeme ravikindlustuse ja sotsiaaltoetustega. Nende lahendamiseks kutsus president Riigikogu parandama kehtivat seadustikku, et küüditatud ja vangistatud, kellele kuulub meie lugupidamine, au ja armastus, ei oleks seatud halba olukorda.

Kahjuks on Riigikogu tõrksusel anda kommunismile õiglane hinnang ka reaalne väljund. See seisneb tahtmatuses lahendada kannatanute lihtsaid probleeme, mis ei nõua riigilt mingeid märkimisväärseid kulutusi. Riigikogu peab mõistma, et kommunismi all kannatanud inimesed kannatasid ebaõiglaselt ja meie ülesandeks on neid inimesi aidata.

Täna on ''Eesti mäletab'' Haapsalus ja homme Hiiumaal.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 9. juunil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid