Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President ja proua Helle Meri võtsid vastu parimad koolilõpetajad
19.06.2001

President Lennart Meri ja proua Helle Meri tervitasid täna hommikul Kadrioru Kunstimuuseumis parimaid kõrgkoolilõpetajaid üle Eesti. Vabariigi President rääkis 50 parimale kõrgkooli lõpetajatele karakteri tähtsusest nende edasise elu kujunemisel. Kõrgkoolide lõpetanute nimel pidas vastukõne Tallinna Tehnikaülikooli lõpetaja Kaido Ruul.

Pärastlõunal võttis president Meri ja proua Helle Meri vastu 148 parimat keskkoolide ja kutseõppeasutuste lõpetajat kõigist maakondadest. President Meri rõhutas koolilõpetajatele välismaal õppimise tähtsust. ''Minge võimaluse korral kasvõi aastaks mõnda välismaa ülikooli'', soovitas president. Vabariigi President kutsus oma kõnes Vabariigi Valitsust ja pankasid looma fondi, mis toetaks Eesti noorte õpinguid välismaal. Fond võimaldaks Eestile koolitada just neid asjatundjaid, kellest Eestil on vajaka. Vastutasuks kohustuksid toetuse saajad Eestis riigile ja ühiskonnale olulistes kohtades töötama.

Parimatele lõpetanutele kõneles ka haridusminister Tõnis Lukas ja koolilõpetanute nimel pidas vastukõne Kuressaare Gümnaasiumi abiturient Madis Pärn. Kohtumisel koolilõpetajatega osales ka peaminister Mart Laar.

Haridusminister Tõnis Lukas andis kõigile vastuvõtule tulnud kõrgkoolide, keskkoolide ja kutseõppeasutuste lõpetajatele mälestusmedali.

Vastuvõttudel musitseeris Virumaa noorteorkester.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 19. juunil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid