Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Soome suursaadiku
21.06.2001

Soome Vabariigi suursaadik Eestis Jaakko-Pekka Blomberg ja president Lennart MeriPresident Lennart Meri võttis täna Kadrioru presidendilossis vastu Soome Vabariigi erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eestis Jaakko-Pekka Blombergi, kes tuli üle andma oma volikirju. Suursaadik Blomberg andis edasi president Tarja Haloneni tervitused president Merile ja Eesti rahvale.

Suursaadik Blomberg ütles volikirju üle andes, et Soome on uhke Eesti üle, kes on edukalt oma ühiskonda kaasajastanud ning Soome loodab, et Eesti riik ja rahvas jõuavad lähiaastatel oma poliitiliste, julgeoleku- ja majandusalaste eesmärkide täitmiseni. Suursaadiku sõnul on Soome ja Eesti suhted oluline osa Euroopa Liidu integratsioonist ja Eesti liitumine Euroopa Liiduga toob kaasa uusi võimalusi. Kahe riigi suhted põhinevad inimeste sõprusel ja erinevate ühenduste ja liitude tihedal läbikäimisel, suursaadik Blomberg avaldas oma sügavat rõõmu Eestisse suursaadikuks määramise üle, et teha oma isiklik panus kahe maa suhete arendamisse.

President Lennart Meri ütles volikirju vastu võttes, et Eesti ja Soome riigi tihedad suhted põhinevad rahvaste lähedusel. Eesti on tänulik Soomele erilise abi eest Euroopa Liiduga liitumiseks valmistumisel, ütles president. “Vaid tänu Soome eeskujule saame üheaegselt nii õppida kui ka õpitut ellu viia,” ütles ta. Ka teine Eesti välispoliitiline eesmärk, NATOga liitumine, on saanud tuge Soomelt. Eesti on uhke oma Soomes väljaõppe saanud kaitseväelaste üle, nimetas president. Tema kinnitusel on Riigikogu fraktsioonid kinnitanud toetust kavale suurendada 2002. aasta riigieelarvest julgeolekule eraldatavat raha 2%-ni rahvuslikust kogutoodagust, lisas ta.

President Meri tervitas uut Soome suursaadikut Eestis, maal, mis on küll Soomest erinev, kuid seda palju vähem kui ülejäänud riigid maailmas, järelikult Soomele väga sarnasel maal.

Kohtumisel arutati arenguid Venemaal ja Läänemere piirkonna julgeolekuküsimusi.


Presidendi kantselei pressiteenistus

Kadriorus 21. juunil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid