Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President õnnitles Hansapanka 10. aastapäeva puhul
01.07.2001

President Lennart Meri õnnitles Hansapanka tema 10. sünnipäeval. President õnnitles ka kõiki Hansapanga kliente, keda väljaspool Eestit on tänaseks kaks korda rohkem kui Eestis elanikke. President avaldas head meelt, et Hansapank peab oluliseks koostööd lätlaste ja leedulastega ning pole kaasa läinud vahel eestlasi tabava üleoleku tundega meie lõunanaabrite suhtes.

President rõhutas, et maailm pole ei hea ega halb. Ka Andrest ja Pearut ei saa üksteisest lahutada, see on ühe isiku kaks külge. Maailm on ratsionaalne. Ka inimesed peaksid olema ratsionaalsed. President avaldas kahetsust, et piisavalt sageli pole tahetud kuulda, mida Hansapangal on olnud Eesti majanduse või ühiskonna kohta öelda. Hansapangal on teadmisi ja kogemusi, neid võiks Eesti paremini kasutada.

President tunnustas Hansapanga noori juhte selle eest, et nad ei rajanud panka lühiajalise kasu eesmärgil, vaid pikaajalist horisonti silmas pidades. Just seetõttu omab Hansapank Presidendi arvates täna eestlaste jaoks sama tähendust, mis soomlaste jaoks Nokia.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 1. juulil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid