Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi kultuurirahastu sai Hansapangalt 350 000 krooni
06.07.2001

Vabariigi Presidendi kultuurirahastu kontole Hansapangas laekus eile Hansapangalt 350 000 krooni, millest osa kogunes 9. mail toimunud Hansapanga kevadkonverentsi osavõtumaksudest ning osa on panga toetus Eesti haridus- ja kultuuriprojektidele.

Hansapanga tänavuse kevadkonverentsi “Kas ettevõtlus loob või kaotab ebavõrdsust?” ettekanded keskendusid ühiskonna ja eraettevõtete vahelistele suhetele ja analüüsidele, kuidas ettevõtted on seni ühiskonna arengut mõjutanud ning milline see mõju olema peaks. Peaesinejatena astusid üles president Lennart Meri ja George Masoni ülikooli halduspoliitikaprofessor Francis Fukuyama.

Kokku on rahastu kogunud sel aastal annetusi üle 420 000 krooni, lisaks sellele on laekunud rahastu arvele üle 13 600 krooni Eurovisiooni korraldamise toetuseks mõeldud summasid. Mitmesuguseid stipendiume ja toetusi on kultuurirahastu 2001. aastal jaganud 393 500 krooni ulatuses.
Suurim selle aasta projekt on olnud näituse “Eesti maalikunst 20. sajandil” ettevalmistamine ja sellekohase kataloogi trükkimine. Näitus avatakse käesoleva aasta augustis Pariisis. Lisaks on toetatud mitmete muusikafestivalide korraldamist, uurimuste kirjutamist, muuseumite tegevust ja palju muud.

Sihtasutus Vabariigi Presidendi kultuurirahastu koondab üksikisikute, ettevõtete, organisatsioonide ja ühenduste rahalisi annetusi Eesti kultuuri-, haridus- ja teadusalase tegevuse toetamiseks.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 6. juulil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid