Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President andis Koonderakonna esimehele üle kaitsekulutuste dokumendi
03.12.1998

Täna pärastlõunal kohtus Vabariigi President Kadriorus peaminister Mart Siimanniga, kes andis presidendile ülevaate käimasoleva Eesti---Vene valitsustevahelise komisjoni istungi senisest tööst. Samuti arutati jooksvaid poliitikaküsimusi.

President andis Koonderakonna esimehele üle erakondadevahelise avalduse teksti eelnõu, mis seab eesmärgiks kaitsekulutuste järkjärgulist suurendamist ja sisaldab üleskutset jätta Eesti Vabariigi julgeolekupoliitika alanud valimisvõitluse raamide taha. Mart Siimann on peaminstrina ja Riigikaitse Nõukogu liikmena dokumendiga juba varem tuttav ning selles esitatud seisukohti toetanud. Vabariigi President loodab avaldusele nüüd toetuse saada ka Siimanni juhitavalt Koonderakonnalt.

Selle dokumendiga on president seni tutvustanud ühendatud opositsiooni erakondade ja Keskerakonna liidreid, selles sisalduvaid seisukohti on toetanud ühegi erandita kõik Riigikaitse Nõukogu liikmed.

Vabariigi President loodab veel enne valimiskampaania hoogustumist nimetatud küsimustele kõikide Riigikogus esindatud poliitiliste jõudude toetuse saada.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 3. detsembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid