Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Šveitsi presidendiga
19.07.2001

President Lennart Meri kutsel saabus täna Eestisse ametlikule visiidile Šveitsi Konföderatsiooni president Moritz Leuenberger.

Eesti presidendi ja Šveitsi presidendi kohtumisel Kadrioru presidendilossis olid jutuks kahe riigi suhted. Vabariigi President nimetas Eesti ja Šveitsi vahelisi suhteid väga heaks ning tänas toetuse eest, mida Šveits on aastate vältel Eestile andnud. Eriti rõhutas ta Šveitsi toetust Eesti kaitseväe ülesehitamisel.

President Meri ütles, et Eestil on kaks välispoliitilist prioriteeti: NATO ja Euroopa Liit. Venemaal on küll inimesi, kes ei poolda Eesti liitumist NATOga, kuid sama oli ka Poola, Tšehhi ja Ungari puhul ning praegu on Poola-Venemaa suhted head.

President Leuenberger rõhutas Šveitsi soovi osaleda suuremal määral Euroopa kujundamisel ning ütles, et Eesti ja teiste väikeste riikide liitumisel Euroopa Liiduga on oluline tähendus ka Šveitsi jaoks.

Kaks presidenti arutasid veel kahe riigi koostöövõimalusi arenguabi vallas. Vabariigi President tõstis eriti esile vajadust toetada Serbiat tema arengus nimetades seda riiki “lootuse lapseks”.

Pärast kohtumist tutvusid presidendid kunstiajaloolase Jüri Kuuskemaa juhtimisel Kadrioru lossi pargi ja väliskunsti väljapanekuga.

Seejärel tutvustas president Meri külalisele Toompead ja all-linna.

Kell 16 taasavasid Šveitsi president ja Eesti president rahvusraamatukogu 7. korrusel Šveitsi lugemissaali.
Šveitsi president kohtub ka Riigikogu aseesimehe Tunne Kelami ja peaminister Mart Laariga.
Õhtul on Šveitsi riigipeal kavas sõit Tallinna lahel ning seejärel pakuvad president Lennart Meri ja proua Helle Meri oma Viimsi kodus Šveitsi presidendile õhtusöögi.
President Leuenberger lahkub Eestist 20. juuli hommikul.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 19. juulil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid