Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Siiri Oviiri ja Siim Kallasega
02.12.1998

Täna pärastlõunal kohtus Vabariigi President Kadriorus Riigikogu keskfraktsiooni esimehe Siiri Oviiriga ning õhtul võttis Vabariigi President samas vastu Eesti Reformierakonna esimehe Siim Kallase.

President andis kummalgi kohtumisel Keskerakonna ja Reformierakonna juhtpoliitikule üle dokumendi, mis seab eesmärgiks kaitsekulutuste järkjärgulist suurendamist ja sisaldab üleskutset jätta Eesti Vabariigi julgeolekupoliitika nüüd alanud valimisvõitluse raamide taha. ''Riigikaitsekulud on kulutused Eesti Vabariigi püsimisele. Need ei tohi valimiskampaanias muutuda poliitiliste vaidluste märklauaks, nagu ei tohi märklauaks muutuda Eesti Vabariigi püsimine,'' seisab erakondade avalduse eelnõus. Selle dokumendiga on president seni tutvustanud Mõõdukate, Isamaaliidu ja Rahvaerakonna liidreid. Peaminster Mart Siimann ja kõik teised Riigikaitse Nõukogu liikmed on dokumendiga tutvunud juba varem ning selles esitatud seisukohti toetanud.

Vabariigi President loodab lähiajal nimetatud küsimustele kõikide Riigikogu esindatud poliitiliste jõudude toetuse saada.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. detsembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid