Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Kaubandus-Tööstuskoja juhatusega
08.12.1998

President Lennart Meri kohtus täna Kadriorus Kaubandus-Tööstuskoja juhatusega ning pakkus koja juhatuse liikmetele lõunasöögi.

Kohtumisel oli jutuks Eesti ettevõtjate arvamused Eesti majandusarengust, seejuures ka olukorrast Venemaal. Ettevõtjad pidasid vajalikuks rõhutada, et riik ei peaks võtma endale üksikute ettevõtjate riske.

Üheks vestluse teemaks oli Eesti riikluse püsimise ja edenemise tähtsus Eesti ettevõtlusele. Eesti riigipea rõhutas Eesti elanike hariduse tähtsust, tuues näitena Soomet, kus vaesel sõjajärgsel ajal leiti raha noorte inimeste koolitamiseks Ameerikas.

Rääkides Eesti integreerumisest Euroopa Liitu nenditi, et Euroopa Liiduga liitumisele alternatiivi ei ole. Käsitledes erastamist märkis Kaubandus- ja Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman, et Eesti erastamisprotsessi positiivne külg on olnud ettevõtete müük sularaha eest vastandina voucherite jagamisele. Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse liikmed rääkisid kohtumisel riigipeaga veel ebaefektiivsest juhtimisest nii eramajanduses kui riigi struktuurides. KTK juhatuse esimees Toomas Luman rõhutas samuti investeeringutele sooduskliima loomise vajadust.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 8. detsembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid