Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kõneles Tallinna linnapeaga
18.12.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Tallinna linnapea Ivi Eenmaa, linnaplaneerimise osakonna juhataja Hain Karu ning arhitektid Andres Alveri, Tiit Trummali ja Vello Kaasik. Kohtumise arutlusteemaks oli Tallinna Vabaduse väljaku ja selle ümbruse tulevik, samuti Tallinna linna väljavaated merele ning ka Kadrioru pargi korrastamine.

President, vastates arhitektide küsimusele, milliseid riigi vajadusi tuleb Vabaduse väljaku ja Tallinna keskuse kavandamisel arvestada, ütles, et Eesti riigis peaks toimuma üks sõjaväeparaad aastas, seda Võidupühal igal aastal erinevas Eesti linnas. President põhjendas seda sellega, et suvel on ka lapsed vabad ja saavad rohkem Eesti kaitseväe ja sõjaväetehnikaga tutvuda ja seda uudistada.

President loodab, et Toompea muutub järjest ilmekamaks, kui Tallinnas ehitustegevus areneb. Kõneldi ka Tallinna avatusest merele ja mere äärde pääsemise võimalustest kogu linnas. Presidendi sõnul peavad kõik Tallinna linnaosad säilitama oma näo, Tallinnale omaseks saanud proportsioonid, ja Tallinna kodusus tuleb säilitada.

Kõneldes Kadriorust, lubas linnapea võtta juba uue aasta alguses vastu esimesed vajalikud otsused, et korrastada presidendi kantselei esine ala. Ta lootis leida ka korrastsutöödeks hädavajaliku rahastamise.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 18. detsembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid