Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President pälvis 1998. aasta Pressisõbra tiitli
18.12.1998

President Lennart Meri võttis täna pärastlõunal Kadriorus vastu Eesti Ajalehtede Liidu ja ajalehetoimetuste esindajad, kes tõid talle 1998. aasta kõige pressisõbralikuma avaliku elu tegelase tiitliga kaasneva ruupori.

Eesti Ajalehtede Liidu tegevdirektor Tarmu Tammerk ütles, et president Lennart Meri pressisõbralikumaks avaliku elu tegelaseks nimetamise üks põhjuseid olid tema töised suhted maakonnalehtedega, millel on regionaalpoliitiline tähtsus. Eesti Ajalehtede Liidu liikmete valiku tegemisel oli otsustavaks ka presidendi esinemiste sisukus.

President tänas ajakirjanikke üllatuse eest olla valitud pressisõbralikumaks. President rõhutas et demokraatlik ühiskond on võimalik ainult käsikäes sõltumatu ajakirjandusega. Presidendi arvates on Eesti väga paljude ajakirjanike seas paljud saanud kasvava konkurentsi mõjul väga headeks ajakirjanikeks, eriti tunnustas ta välispoliitika kommentaatoreid, kuid kinnitas, et loeb välispoliitilisi analüüse siiski rohkem kui sisepoliitilisi.

Lennart Meri meenutas, et üks tema lapsepõlveunistusi oli saada heaks ajakirjanikuks, aga sellest ei tulnud midagi välja. President soovitas ajakirjanikel olla senisest analüütilisem.

Kadriorus olid täna ka Soome Majanduse ja Poliitikauuringute Keskuse tegevjuhataja Jaakko Iloniemi, Yrki Haikonen ning Soome Vabariigi suursaadik Eestis Pekka Oinonen, kes tõid Eesti riigipeale keskuse koostatud raporti ''Homne Eesti'' esimese eksemplari.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 18. detsembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid