Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Prantsuse ajakiri nimetas President Lennart Meri Aasta Eurooplaseks
22.12.1998

Mõjuka prantsuse nädalalehe ''La Vie'' žürii, mille esimees on Euroopa Liidu eelmine president Jacques Delors, valis Eesti Vabariigi presidendi Lennart Meri Aasta Eurooplaseks 1998. President Merile saadetud kirjas nimetas Delors, et rahvusvaheline žürii soovis ''esile tuua Teie väsimatut võitlust Teie rahva taassünni, vabaduse ja Eesti elanike vabaduse eest''.

''Žürii soovis autasustada riigitegelast, keda on toitnud euroopa kultuur, kes on veendunud kontinendi ühendamise vajaduses ning kes on äärmiselt tulemuslikult andnud endast oleneva Eesti saamisel üheks tõsisemaks kiire Euroopa Liitu integreerumise kandidaadiks'', lisas Jacques Delors

Sel aastal anti aunimetus kaheteistkümnendat korda. Eelmiste aunimetuse saanute hulka kuuluvad Mary Robinson ÜRO inimõiguste komisjonist, Saksamaa kantsler Helmut Kohl ja sõltumatu Poola ajakirjanik Adam Michnik.

Aasta Eurooplase aunimetust vastu võttes kirjutas president Meri Jacques Delorsile, et tema veendumuse kohaselt on see tiitel märgiks, et Euroopa tunnustab Eesti ja teiste väikerahvaste erilist osa kontinendi elus. ''Erinevalt suurrahvastest,'' ütles President, ''on eestlased olnud sunnitud endalt küsima, kas meie riik, meie rahvus ja meie emakeel jääb püsima. Nõukogude okupatsiooni ajal uskusid paljud eestlased, et vastus sellele küsimusele on eitav. Kuid Euroopa fenomen annab meile usaldusväärse kinnituse sellest, et Euroopa vajab ka väikerahvaid''.

Autasu annab President Merile üle Prantsusmaa president Jacques Chirac eeloleva aasta veebruaris.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. detsembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid