Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Ameerika Ühendriikide suursaadiku
03.11.1998

President Lennart Meri võttis täna keskpäeval Kadriorus vastu Ameerika Ühendriikide erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eesti Vabariigis Melissa Foelsh Wellsi, kes tuli oma volikirju üle andma.

Suursaadik Wells kinnitas volikirju üle andes, et Ameerika Ühendriigid vaatavad imetluse ja sõprusega, kuidas Eesti kannatlikult, söakalt ja eesmärgikindlalt on säilitanud oma rahvusliku omapära poolesajandilisest okupatsioonist hoolimata.

Ameerika Ühendriigid tervitavad Wellsi sõnul Eesti taasühinemist Euroopa struktuuride ning NATOga ja Ühendriikide valitsus toetab jätkuvalt Eesti kaitseväelaste osalemist rahupartnerlusprogrammis. Suursaadik avaldas tunnustust ka inimsusevastaste kuritegude uurimiseks moodustatud töörühma loomise eest ja lubas selleks vajalikku toetust.

President Meri sõnul on väikeriikide omapära säilitamisel väga oluline osa tänapäeva maailmas. Riigipea kõneles kohtumisel suursaadik Melissa Wellsiga Eesti julgeolekupoliitilistest eesmärkidest, samuti Eesti ja Ameerika Ühendriikide majandussuhete tihendamise vajadusest, mis on samuti osa julgeoleku loomisest.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 3. novembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid