Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Hispaania peaministriga
07.11.1998

President Lennart Meri kohtus eile Madridis Hispaania Kuningriigi peaministri Jose Maria Aznariga, kohtumisel olid lisaks kahepoolsetele suhetele jutuks ka Euroopa Liidu ja NATO laienemine.

Rääkides Eesti ja Hispaania suhetest avaldas Vabariigi President Hispaania valitsusjuhile tunnustust Hispaania majandusedu puhul, presidendi sõnul on Eesti oma majanduselu kujundamisel järginud Hispaania eeskuju. President Meri tutvustas Aznarile Euroopa Põhja-dimensiooni ideed ja kutsus Hispaania peaministri Tallinna. Aznar lubas võimalusel tulla, et aidata nii kaasa kaubavahetuse tihendamisele ja kultuurikoostöö edendamisele. Kohtumisel räägiti ka võimalusest kirjutada Hispaania peaministri Tallinna külastuse ajal alla Eesti ja Hispaania kultuurikoostöö lepingule.

Eesti president tänas Hispaania peaministrit tugeva toetuse eest Eesti kahe välispoliitilise eesmärgi puhul. Aznar vastas lubadusega Eesti eesmärke jätkuvalt toetada ja avaldas tunnustust senitehtud suurepärase töö puhul. Kõneledes Euroopa Liidu laienemisest sõnas Hispaania valitsusjuht, et praegu ei ole ette näha, et aastal 2002 Euroopa Liit laieneb, sest Euroopa Liidu sisemised reformid on pooleli, kuid miski ei ole võimatu, lisas ta. Aznar rõhutas, et Eesti peab tegema ise kõik ettevalmistused Euroopa Liiduga liitumiseks.President Meri kinnitusel on Eesti Euroopa Liidu sisemisi reforme ja laienemisprotsessi alati koos vaadelnud. Peaminister Aznari sõnul teeb Hispaania kahtlematult kõik, et Eesti tee Euroopa Liitu oleks kerge.

Kõneldes NATO laienemisest ja aprillis toimuvast tippkohtumisest Washingtonis nimetas Hispaania peaminister, et Washingtoni asjus ei ole veel alustatud arutelu, kuid tema sõnul peab kohtumiselt tulema selge signaal. Tema sõnul on Eesti positsioon praegu tugev. Aznar rõhutas ka NATO laienemisest kõneldes vajadust teha kõik Eestist olenev ettevalmistustöö.

President Meri ütles pärast Eesti saatkonna avamist Madridis toimunud kohtumisel peaminister Jose Maria Aznariga, et oleks tore näha Tallinnas ka Hispaania saatkonna avamist.

Eile õhtul osales Vabariigi President Madridis ajalehtede "El Pais" ja "Le Monde" korraldatud esinduslikul foorumil "Julgeoleku uued dimensioonid" ja esines seal kõnega.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 7. novembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid