Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Soome Vabariigi presidendiga
12.11.1998

President Lennart Meri kohtus täna hommikul Eestisse ühepäevasele töövisiidile tulnud Soome Vabariigi presidendi Martti Ahtisaariga. Eesti ja Soome riigipea neljasilmakohtumisele järgnenud kahe riigi delegatsioonide kohtumisel kõneldi Euroopa Liidu ja NATO laienemisest, Euroopa Põhja-dimensiooni kasvavast tähtsusest.

President Ahtisaari rõhutas, et kõneledes Euroopa Liidu laienemisest peavad nii liikmesriigid kui ka liikmeks pürgivad riigid pöörama senisest rohkem tähelepanu majandusnäitajatele, mitte üksnes poliitilistele küsimustele.

President Lennart Meri andis president Ahtisaarile ülevaate oma eelmise nädala kohtumistest NATO ja Euroopa Komisjoni juhtidega Brüsselis ja kohtumisest Hispaania peaministriga. President Meri kinnitas, et Eesti toetab väga nii Läti kui ka Leedu kaasamist Euroopa Liidu laienemiskõnelustele, ja rääkis Euroopa Komisjoni välisasjade voliniku Hans van den Broeki tunnustusest Läti edusammudele. Ahtisaari sõnul peavad kõik läbirääkimistele kutsutud riigid tegema kodutööd edasi. Ahtisaari sõnul on ka elanike teavitamine Euroopa Lliidust väga oluline, nagu on tõestanud ka Soome kogemus.

Presidentide kohtumisel oli jutuks ka olukord Venemaal ja muud rahvusvahelise elu teemad.

President Lennart Meri pakkus Kadriorus president Martti Ahtisaarile lõunasöögi.

Pärastlõunal esinevad kaks presidenti ettekandega Läänemere ja Vahemere kultuuriruumide ajaloolisest kokkupuutest president Lennart Meri algatusel toimuval foorumil ""Tacituse tahtel"". Enne Soome riigipea äralendu Tallinnast on Rahvusraamatukogus kell 15.45 kavas kohtumine ajakirjanikega.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 12. novembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid