Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võtab vastu Sloveenia Vabariigi presidendi
23.11.1998

President Lennart Meri kutsel saabub homme, 24. novembril Eestisse riigivisiidile Sloveenia Vabariigi president Milan Kucan. President Kucan ja proua Stefka Kucan saabuvad Tallinna lennuväljale kell 11, kell 12.00 on Kadriorus ametlik vastuvõtutseremoonia.

Samaaegselt presidentide Meri ja Kucani ning proua Helle Meri ja proua Stefka Kucan kohtumisega kohtuvad Kadriorus kahe riigi delegatsioonid. President Lennart Meri ja proua Helle Meri pakuvad Sloveenia riigipeale ja tema abikaasale lõunasöögi.

Kõrged külalised asetavad pärja Vabadussõjas langenud koolilaste ja õpetajate mälestussambale Reaalkooli juures. President Kucan kohtub homme Riigikogu esimehe Toomas Savi ja peaminister Mart Siimanniga, proua Stefka Kucan ja proua Helle Meri külastavad Keila SOS-lasteküla.

Homme kell 16.30 kirjutatakse Välisministeeriumi väikeses pressisaalis riigipeade juuresolekul alla Sloveenia ja Eesti kaitsealase koostöö lepingule, seejärel toimub kahe presidendi pressikonverents. Riigivisiidi esimese päeval õhtul annavad president Lennart Meri ja proua Helle Meri külaliste auks õhtusöögi Tallinna Mustpeade majas.

Riigivisiidi teisel päeval peab Sloveenia president loengu Concordia ülikoolis, seejärel sõidab Pärnusse, kus ta käib Viisnurgas ning maavanem Toomas Kivimägi annab külalistele lõunasöögi. Sloveenia president ja proua Stefka Kucan lahkuvad Eestist kolmapäeva, 25. novembri õhtul.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 23. novembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid