Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Sloveenia presidendiga
24.11.1998

President Lennart Meri kohtus täna Kadriorus Eestisse riigivisiidile saabunud Sloveenia Vabariigi presidendi Milan Kucaniga. Keskpäeval algas riigivisiit piduliku vastuvõtutseremooniaga Kadrioru lossi ees, kus oli rivistunud aukompanii ning Eesti ja Sloveenia ametlikud delegatsioonid. President Milan Kucanit ja proua Stefka Kucanit tulid tervitama president Lennart Meri ja proua Helle Meri, kõlasid riigihümnid, auvahtkonna ülem andis raporti ning riigipead inspekteerisid aukompaniid, kes täna esmakordselt taasisesesvunud Eestis kandis pidulikku vormiriietust. Riigivisiidi puhul kingiti Sloveenia presidendipaarile Elna Kaasiku vaip ""Põhjarannik"" ning Liivia Leðkini siidisall.

Riigipeade kohtumisel oli jutuks kahepoolsete suhete hea seis, toimiv vabakaubanduslepe, mis on toonud häid tulemusi ja annab ärikontaktideks palju võimalusi. Sloveenia president kinnitas, et 1999. aasta jooksul saavad allkirja ka kaks seni veel puuduvat riikidevahelist lepet, investeeringute kaitse leping ja topeltmaksustamise vältimise leping.

President Kucani sõnul on kahepoolsed suhted nii probleemitud, et läbirääkimiste laua raha peaaegu polegi vaja istuda. Kohtumise peatähelepanu oli Euroopa Liidu ja NATO laienemisprotsessil. Eesti riigipea sõnul on Euroopa Liidu ja NATO laienemine eeskätt nende organisatsioonide enda huvides. Pooled tutvustasid vastastikku oma Euroopa Komisjoniga peetava läbirääkimisprotsessi kulgu, presidendid selgitasid oma riigi ootusi 1999. aasta Washingtoni tippkohtumiselt. Washingtonis loodavad mõlemad riigid kuulda tugevamat ja konkreetsemat sõnastust NATO järgmise laienemisringi kohta.

President Meri ja proua Helle Meri pakkusid Kadriorus Sloveenia riigipeale ja tema abikaasale Kadriorus lõunasöögi. Pärastlõunal jätkub Sloveenia presidendi riigivisiit pärjapanemise tseremooniaga Vabadussõjas langenud koolilaste ja õpetajate mälestussambale Reaalkooli juures, Sloveenia riigipea kohtub ka Riigikogu esimehe Toomas Savi ja peaminister Mart Siimanniga. Kell 16.30 annavad riigipead välisministeeriumis pressikonverentsi.

Täna õhtul annavad president Meri ja proua Helle Meri Tallinna Mustpeade majas õhtusöögi Sloveenia presidendi Milan Kucani ja proua Stefka Kucani auks. Eesti riigipea õhtusöögil peetava kõne teksti edastame teile pärast õhtusööki.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 24. novembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid