Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Kogunes Vabariigi Presidendi Akadeemiline Nõukogu
02.10.1998

Eile õhtul Kadriorus kogunenud Presidendi Akadeemiline Nõukogu arutas rahvastiku integratsiooni ja võttis teadmiseks informatsiooni oma eelmise dokumendi ""Õppiva Eesti"" käekäigust.

Vabariigi Presidendi Akadeemiline Nõukogu koosolekul pidas külalisena ettekande Iisraeli suursaadik Eestis hr. Oded Ben-Hur. Suursaadik tutvustas oma isiklikke ettepanekuid mitte-eesti elanikkonna integreerimiseks Eesti ühiskonda.

Akadeemilise Nõukogu liikmed arutasid koosolekul Eesti rahvastikupoliitilisi probleeme. Rõhutati vajadust selgelt analüüsida, milline on rahvastiku potentsiaal, millega Eesti võib arvestada järgneva mõnekümne aasta jooksul.

Akadeemiline Nõukogu otsustas novembri keskpaigaks ette valmistada avaliku pöördumise Eesti demograafilise olukorra ja rahvastiku integratsiooni probleemide kohta.

Professor Olav Aarna ütles Akadeemilisele Nõukogule eelmise aasta aruteluteemaks olnud dokumendi ""Õppiv Eesti"" käekäiku tutvustades, et see dokument on olnud Eesti hariduspoliitilisele arengule inspireeriv. Haridusministeerium on omalt poolt ette valmistanud Eesti haridusstrateegia kontseptsiooni. Riigikogus toimus pretsedentiloov haridusteemaline arutelu – peale seaduseelnõude menetlemise on Riigikogu valmis ka Eesti ühiskonna strateegiliste dokumentidega tegelema.

Uuesti koguneb Vabariigi Presidendi Akadeemiline Nõukogu 3. detsembril 1998.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. oktoobril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid