Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Türgi peaministriga
16.10.1998

Eile õhtul kohtus Vabariigi President Türgi Presidendipalees Türgi peaministri Mesut Yilmaziga. Türgi peaminister kinnitas, et Eesti-Türgi kahepoolsetes suhetes pole mingeid probleeme, ometi ei kajasta meie kaubavahetus meie suhete potentsiaali piisavalt. Seetõttu loodab Türgi, et vabakaubanduslepingul on positiivne mõju.

Vabariigi President tõstatas ka küsimuse teistest ettevalmistamise lõppjärgus olevatest lepingutest, mis tuleks kiiremas korras alla kirjutada – topeltmaksustamise vältimise leping ja õhutranspordi leping.

Meri kinnitas, et Eesti poolest on kõik valmis.

Vabariigi President andis ülevaate Eesti majanduse tulemustest ja kinnitas, et Eesti on ka praegu stabiilne riik, hoolimata kriisist Venemaal. Türgi peaminister tõstatas Türgi ärimeeste palvel küsimuse Eesti äriviisadest, mida praegu on raske hankida. Vabariigi President rõhutas, et Eesti on ärikontaktide lihtsustamisest niisama huvitatud kui Türgi, ometi on Eesti otsustanud viisade väljastamisest piiril loobuda, sest Eesti piir on ja peab olema euroopalik ja kindel. Viisade probleemi saab lõplikult lahendada Eesti esinduse avamisega Türgis.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 16. oktoobril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid