Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus OECD asepeasekretäriga
19.10.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu OECD asepeasekretäri Kumiharu Shigehara.

President avaldas Kumiharu Shigeharale tänu OECD käivitatud Balti regionaalse programmi eest, Shigehara sõnul on Balti regionaalse programmi eesmärk OECD poolt vaadatuna aidata Balti riikidel majanduslikult intergeeruda mitte ainult regionaalselt vaid maailma majandusega tervikuna. Just seetõttu on OECD kaugemal asuvad liikmesriigid nagu USA ja Jaapan Balti regionaalset programmi toetanud.

Regionaalse programmi üks oluline koostööosa on kolme Balti riigi majanduse ülevaade, mida OECD sekretariaat on asunud koostama. Niisugused ülevaated on maailmas väga hea mainega, neid peetakse objektiivseteks ja neutraalseteks. Shigehara rõhutas, et pärast ülevaate esialgse variandi koostamist oodatakse Balti riikidelt ülevaate kohta seisukohavõttu ja diskussiooni.

Kohtumisel räägiti ka sellest, et programm võib õnnestuda ainult Balti riikide eneste suure huvitatuse korral ning eeldab head koordinatsiooni ja koostööd Balti riikide vahel. Põhjala riigid on toetanud tugevalt regionaalseid programme.

OECD üldine strateegia hetkel on koostööprogrammide laiendamine mitteliikmesriikidega. Uute liikmete vastuvõtt organisatsiooni ei ole hetkel aktuaalne, seda nii eelarvelistel kui ka töö efektiivsuse säilitamise tõttu, mida OECD peab esmatähtsaks.

OECD asepeasekretäri ja Eesti riigipea kohtumisel oli jutuks ka olukord Venemaal.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 19. oktoobril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid