Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President sõidab Saksamaale
22.10.1998

President Lennart Meri osaleb laupäeval ja pühapäeval Saksamaa Liidupresidendi Roman Herzogi kutsel Vestfaali rahu 350. aastapäeva tähistamisel Osnabrückis ja Münsteris.

30-aastase sõja lõpetanud Vestfaali rahu tähistamisele Osnabrücki on palutud nende riikide riigipead, mis osalesid selles sõjas või on tekkinud sõdinud riikide asemele. Tulla on lubanud enamiku Euroopa riikide presidendid või monarhid, samuti Euroopa Komisjoni ja Euroopa Nõukogu juhid. Nii Osnabrückis kui ka Münsteris avatakse Euroopa Nõukoguga ühiselt koostatud näitus ""1648 sõda ja rahu Euroopas"".

Euroopa esimese laiahaardelise rahu tähistamisele kogunevad riigipead ja teised kõrged külalised külastavad nii Osnabrücki kui ka Münsteri raekoda, kus ja teevad sissekande Kuldsesse raamatusse. Osnabrücki Maarja kirikus peetakse oikumeeniline jumalateenistus.

Laupäeva õhtul osaleb Eesti riigipea Münsteri Vestfaali muuseumis toimuval televisoonis ja raadios ülekantaval diskussioonil Friedensforum, kus kõneldakse rahukorraldusest tuleviku Euroopas ning Euroopa Liidu ja NATO laienemisest. Diskussioonis osalevad Põhja-Rein Vestfaali liidumaa peaminister Wolfgang Clement, endine Saksa Liitvabariigi välisminister Hans-Dietrich Genscher ning Poola suursaadik Saksmaa Liitvabariigis Janusz Reiter.

Eestisse naaseb president Lennart Meri pühapäeva hilisõhtul.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. oktoobril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid