Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Toimus Vabariigi Presidendi juures tegutseva Vähemusrahvuste Ümarlaua järjekordne istung
23.10.1998

Täna toimus Tallinnas Vabariigi Presidendi juures tegutseva Vähemusrahvuste Ümarlaua järjekordne istung, kus arutelu teemaks oli rahvuskultuuriseltside pühapäevakoolid Eestis. Ettekannetega esinesid pühapäevakoolide õpetajad ja praktikud Rahvuste Ühendusest ning Rahvuskultuuride ühenduste liidust “Lüüra”.

Vastuvõetud resolutsioonis tõdeti, et olemasolev seadusandlik baas ei võimalda luua tingimusi pühapäevakoolide arenguks, kuna vastavad seadused on kas liiga keerulised väikeste pühapäevakoolide organiseerimiseks (nt Erakoolide seadus) või nad ei ole reaalselt rakendatavad (Kultuurautonoomia seadus).

Samuti võeti vastu pöördumine Riigikogu poole palvega toetada Vabariigi Valitsuse 1999. a. riigieelarve projektis ettenähtud Haridusministeeriumi rahalise toetuse andmist pühapäevakoolidele Eestis ja kutsuti kohalikke omavalitsusi üles andma võimaluse korral vähemusrahvuste pühapäevakoolidele kasutamiseks tasuta õpperuume.

Rahvusvähemuste Ümarlaud on Presidendi juures tegutsev alaline nõupidamisorgan, kus on esindatud erinevad vähemusrahvuste kultuuriseltsid, erakonnad ning tuntud ühiskonna tegelased.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 23. oktoobril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid