Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President osales Vestfaali rahu aastapäeva tähistamisel
25.10.1998

President Lennart Meri, kes Saksa Liitvabariigi kutsel osales koos muude Euroopa riikide riigipeadega Vestfaali rahu 350. aastapäeva üritustel, esines eile väitlusel Euroopa Liidu ja NATO laienemisest. Kaasväitlejad olid Saksamaa endine väliminister H.-D. Genscher, Poola endine suursaadik J. Reiter ning Põhja-Rhein-Vestfaali liidumaa haridusminister A. Buhler. Genscher avaldas tugevat toetust Eestile ja teistele Ida-Euroopa riikidele teel Euroopa Liitu ja NATOsse: “See laienemine on märksa enam, kui Lääneriikide ajaloolise võla kustutamine Eesti ja teiste Balti riikide ees,” ütles endine Saksa välisminister, “see laienemine on paratamatus. Lääne-Euroopa edukus ei kesta kuigi kaua, kui ei toimu laienemist itta.”

Kõneldes Euroopa regioonide koostööst rõhutas president Meri Läänemere-äärsete riikide ajalooliste sidemete jätkumise olulisust ja andis publikule ülevaate Eesti välispoliitilistest prioriteetidest. Auditooriumi mitmekordsed aplausid kinnitasid toetust ja poolehoidu Eestile. Saksa raadio korraldas väitlusest otseülekande, WRD kandis väitluse kogu pikkuses üle järgmisel päeval.

Lennart Meril olid pikemad vestlused president Herzogi, Kwasniewski, Adamkuse, Haveli, kuninganna Beatrixi, kuningas Haraldi, erupresident Koivisto, president Ulmanise, peasekretär Tarschyse ja Saksa parlamendi väliskomsjoni esimehe Hornhuesiga. Nõupidamisel Saksa Bundestagi Balti sõprusrühma esimehe Wolfgang von Stetteniga avaldas viimane nõusolekut tulla liikmeks rahvusvahelisse komisjoni, mis hakkab tegelema Eestis 1940-1991 toime pandud inimsusevastaste kuritegude uurimisega. Lennart Meri võttis tänuga vastu president Kwasniewski ja president Ulmanise kutse külastada Varssavit ja Riiat nende riikide 80. aastapäeval.

President Meri naaseb Eestisse täna õhtul.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 25. oktoobril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid