Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Prantsuse suursaadiku volikirjad
29.10.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Prantsuse Vabariigi erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eesti Vabariigis Jean-Jacques Subrenat’, kes tuli volikirju üle andma.

Volikirjade üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses puudutasid Vabariigi President ja suursaadik Subrenat kahepoolseid ja mõlemale riigile rahvusvaheliselt huvipakkuvaid küsimusi. Vabariigi President tunnustas Prantsusmaad ja tema toetust Eesti eesmärkidele, sõnades, et Prantsusmaa on Eestile alati väga lähedane olnud, peale tugeva poliitilise toetuse on Eestis ammugi tuntud prantsuse kultuuri külgetõmmet.

Suursaadik Subrenat ütles, et viisakohustuse küsimuse lahendamine Schengeni maadega Eesti jaoks positiivselt on Prantsusmaa jaoks tähtis ülesanne ning suur osa selleks vajalikke otsuseid on juba tehtud. Eriti pidas suursaadik silmas Eesti edu idapiiri kindlustamisel, mille juures on tähtis panus ka Prantsusmaa materiaalsel toetusel. Eesti piiri pidavus on tähtis arvestades võimalust saada Euroopa Liidu piiriks. Suursaadiku sõnul tekitab laia ja süstemaatilise kriisi olukord Venemaal endiselt muret. Euroopa Liidu laienemisest kõneldes kinnitas suursaadik Subrenat, et Prantsusmaa toetab käimasolevat laienemise protseduuri, kus kõik kandidaatriigid saavad oma eeliseid esitada.

Kohtumisel oli Prantsusmaa ja Saksamaa lähedasi suhteid arvestades juttu ka Saksamaa välispoliitilise joone kujunemisest uue sotsiaaldemokraatliku valitsuse ajal, mida suursaadiku meelest võib Saksamaa uue kantsleri ja välisministri kinnitusel pidada senise liini jätkuks.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 29. oktoobril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid