Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus NATO asepeasekretäriga
02.09.1998

President Lennart Meri võttis eile õhtul oma Paslepa ametikodus vastu NATO asepeasekretäri Klaus-Peter Klaiberi ja pakkus talle õhtusöögi.

NATO asepeasekretär Klaiber tunnustas vestluses Eesti riigipeaga Eesti silmatorkavat edu ja kinnitas, et järgnevatel kuudel on kasulikud Põhja-Atlandi Nõukogu liikmete külaskäigud Eestisse ning teised kontaktid välis- ja kaitseministeeriumi esindajatega, et NATO liikmesriikidesse leviks rohkem infot Eesti muljetavaldavast majanduslikust ja poliitilisest arengust alates 1991. aastast.

NATO asepeasekretär rääkis, et NATO järgmise laienemisringi kohta pole veel otsust tehtud ja seetõttu tuleks hoolega kasutada võimalusi oma seisukohtade tutvustamiseks.

Kohtumisel räägiti ka NATO koostööst teiste rahupartnerlusprogrammis osalevate riikidega. Klaiber avaldas tunnustust Poola, Ungari ja Tšehhi liitumisettevalmistustele ning iseloomustas NATO dialoogi Venemaaga. Ta kinnitas, et arengutest Venemaal hoolimata teevad kuusteist NATO liikmesriiki kõik, et säilitada Vene sõjaväelastega hästi sujunud koostöö.

President Meri rõhutas kohtumisel Eesti soovi, et NATO Washingtoni tippkohtumisel leiaks selge väljenduse Balti riikide liitumisperspektiiv.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. septembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid