Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President külastas allveelaeva "Orzel"
04.09.1998

President Lennart Meri külastas täna keskpäeval Tallinna kesklinna sadamas Poola allveelaeva "Orzel". President Meri kutsus "Orzeli" Tallinna 1993. aastal, kui ta riigivisiidil Poola Gdynjas ka allveelaeva külastas.

Eesti riigipea pidas sadamas tervituskõne laeva meeskonnale. Tema sõnul on allveelaeva sõprusvisiidi sõnum mõistetav igale eestlasele ja poolakale. 1939. aasta septembris kahe totalitaarse riigi vastu võidelnud ja Tallinnas varjupaika otsinud esimene Poola allveelaev "Orzel" meelitas esile Stalini tunnistuse, et Nõukogude Liit peab väljakuulutamata sõda Poola vastu, mitte ei ole tegemist vähemusrahvaste vabastamisega, rääkis president Meri.

Riigipea sõnul on "Orzel" Eesti ja Poola ühise tuleviku sümbol, nüüd, kui demokraatlik ja ühinenud Euroopa peab läbirääkimisi Eesti ja Poola vastuvõtmiseks oma liitu, ja kui NATO tippnõupidamine otsustas kutsuda Poola oma liikmeks ja aidata ka Eesti Vabariiki Poolale järgnema.

Presidendi sõnul jälgivad nii Eesti kui ka Poola oma ühise naabri, Vene Föderatsiooni rasket heitlust oma ühiskonna ja majanduse moderniseerimise eest.

President käis ka allveelaevas, kus laeva kapten kaptenmajor Gerard Marek pakkus talle lõunasöögi ja tutvustas oma laeva.

Poola suursaadik Eestis Jakub Wolasiewicz andis Vabariigi Presidendi juuresolekul terrori ja inimõiguste rikkumiste dokumenteerimisele pühendunud proua Hilda Sabbole üle Poola Vabariigi kõrge autasu.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 4. septembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid