Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu NATO Euroopa vägede ülemjuhataja
05.09.1998

President Lennart Meri võttis eile vastu NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja kindral Wesley K. Clarki. President Meri, kindral Clark, tema abikaasa ja SACEURi delegatsioon lendasid eile Tallinnast helikopteriga Ämari lennuväljale, kus Eesti õhuväe ülem Theo Krüüner tutvustas lennuvälja ja selle võimalusi.

President Meri pakkus seejärel kindral Clarkile ja tema saatjatele oma Paslepa ametikodus õhtusöögi, mille käigus oli juttu Eesti koostööst NATOga ja ka NATO ja Venemaa sõjalisest koostööst. Kindral Clark kinnitas, et vene sõjaväge ei tohi mingil juhul, hoolimata praegusest kriisist alahinnata, sest Venemaa sõjaväelased on väga heast klassist.

Rääkides Eesti sõjaväelaste koolitusest märkis NATO Euroopa vägede ülemjuhatja, et lisaks tasuta õppekohtadele Ameerika sõjakoolides võiksid eestlased kaaluda ka muid võimalusi õppima tulemiseks, näiteks pääsemist sõjaväestipendiumile.

Kui kindral avaldas kahtlust, kas Eesti kaitseväge ei ähvarda sarnaselt teistele Ida-Euroopa riikidele ajude äravool sõjaväest, siis Eesti kaitseväe juhataja Johannes Kert kinnitas NATO kindralile, et noortel on Eesti kaitseväes head võimalused eneseteostuseks.

Kindral Wesley K Clark rõhutas ka vajadust, et Eesti tutvustaks end NATO liikmesriikides senisest enam.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 5. septembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid