Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Maroko suursaadiku
10.09.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Maroko Kuningriigi erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eestis Abdelmalek Jeddaoui, kes tuli oma volikirju üle andma.

Suursaadik Jeddaoui andis Eesti riigipeale üle Maroko kuninga tervitused ning tunnustuse Eesti edu sõltumatuse taastamisel ja riigi ülesehitamisel pärast külma sõja lõppu. Suursaadik rõhutas Euroopa ja Vahemereriikide koostöö tähtsust ning sedagi, et Maroko on Eesti taasiseseisvumist tunnustades saanud toetuda heale koostöökogemusele, mis sai alguse juba 1920. aastatel.

President Meri ütles, et Põhjala ja Läänemereäärse riigina peab Eesti Läänemerd Põhjala Vahemereks ja et need kaks merd on Euroopale võrdselt tähtsad. Kui Soome presidendi Ahtrisaari väljapakutud Põhja dimensioonile liita lõunamõõde, siis Maroko on just osa lõuna dimensioonist, ja need mõlemad suunad on Tuleviku-Euroopale võrdselt tähtsad, kõneles Eesti riigipea.

President rõhutas ka Vahemerepiirkonna kui Euroopa kultuurihälli ning araabiamaailma kontaktide tähtsust meile, eelkõige araabia geograaf al-Idrisit, kes kirjeldas Eestit maailmakaardil.

Presidendi ja suursaadiku vestluses oli jutuks kahe riigi koostöö turismialal, suursaadik ei välistanud, et Maroko lennukompaniidel võiks olla huvi otselendudeks Tallinna.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 10. septembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid