Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Korea suursaadiku
10.09.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Korea Vabariigi suursaadiku Eestis Haesoon Lee, kes tuli oma volikirju üle andma.

Tervitades Vabariigi Presidenti ja kogu Eesti rahvast Korea riigijuhtide nimel sõnas suursaadik Lee, et Koreas imetletakse Eesti julgust, otsustavust ja tublidust riigi taasiseseisvumise järgsel ülesehitamisel ja turumajandusele üleviimisel. Tema sõnul on kahe riigi suhete loomine olnud edukas ja ta loodab veelgi suhete tugevdamisele kaasa aidata. Korea suursaadik õnnitles Eestit ka Euroopa Liiduga läbirääkimistele kutsumise puhul ja soovis nendeks edu.

President Meri õnnitles Korea Vabariiki hiljutise 50. aastapäeva puhul ja kõneles demokraatia rollist riikide ülesehitusel nii Eestis kui ka Koreas. Presidendi sõnul võitlesid ka eestlased demokraatia eest Korea sõjas.

Ühist huvi pakkuvatest teemadest rääkides mainis Eesti riigipea probleeme Korea poolsaare põhja osaga, mille kohta on Eestil ja Koreal ilmselt sarnased arusaamad ning terroristlikest meetmetest totalitarismi kaitsel ja suletud ühiskonna säilitamisel. Eesti riigipea ja Korea suursaadik rääkisid ka vajadusest suurendada üliõpilasvahetust kahe riigi vahel.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 10. septembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid