Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Kuveidi parlamendi delegatsiooni
14.09.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Kuveidi parlamendi delegatsiooni eesotsas spiiker Ahmed Abdul Aziz Al-Sadooniga. Kohtumisel olid jutuks Eesti toetus Kuveidile Lahesõja ajal, Kuveidi ja Eesti praegused suhted, võitlus rahvusvahelise terrorismi vastu ning kahe riigi majandus- ja kultuurisuhted.

President avaldas muret, et Kuveidi naaberriik Iraak ei täida kõigi rahvusvaheliste organisatsioonide nõudmisi massihävitusrelvade hävitamise osas. Ta rõhutas, et tänapäeva maailmas on kahjuks laienemas rahvusvaheline terrorism ja tõi näiteks ohvriterohked plahvatused Aafrika riikide pealinnades. Eesti riigipea avaldas lootust, et ka Kuveit on nagu Eestigi igasuguste terrorismi ilmingute vastu.

Ahmed Abdul Aziz Al-Sadoon tänas Eesti riigipead vastuvõtu eest ja andis oma riigipea poolt edasi parimad tervitused president Merile ja kogu Eesti rahvale. Ta sõnas, et Kuveit tänab Eestit Lahesõja aegse toetuse eest kõigil tasanditel.
Eesti ja Kuveit mõistavad väikeste riikidena, mida tähendab kokkuhoiutunne, lisas ta.

Kuveidi esindajad andsid Eesti riigipeale ka informatsiooni Iraagis vangistatud rohkem kui 600 Kuveidi kodaniku kohta. Kohtumisel arutatid võimalusi, kuidas rahvusvaheliste organisatsioonide toetusel need isikud vabadusse pääseksid.

President Meri rõhutas ka majanduskoostöö edendamise tähtsust, eriti arvestades, et Kuveit on Eesti kaubavahetuspartnerite seas alles 152. kohal ning rääkis ka Eesti islamiusuliste kultuuriühendusest. Kuveidi parlamendi spiiker lubas info kultuurikoostöö tihendamise vajadusest ja muhameedlaste kultuuriseltsist edastada kindlasti ka Kuveidi heategevusorganisatsioonidele.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. septembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid