Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Briti välisministeeriumi kantsleri
23.09.1998

President Lennart Meri võttis eile õhtul Paslepa ametikodus vastu Suurbritannia ja Iirimaa Ühendkuningriigi välisministeeriumi kantsleri Sir John Kerri. President Meri ja proua Helle Meri pakkusid Sir John Kerrile ja Lady Kerrile õhtusöögi.

Sir Kerr kinnitas kohtumisel Eesti riigipeaga, et Eesti euroettevalmistused kulgevad edukalt ning avaldas arvamust, et Euroopa Liidu sisesed reformid ei saa igal juhul laienemise takistuseks.

Briti välisministeeriumi kantsleri sõnul on liitumisläbirääkimiste kiire kulg pärast Venemaa kriisi muutunud veelgi tähtsamaks, sest nii liikmesriikide kui kandidaatide huvides on suurendada stabiilset majanduspiirkonda ning selleks on olemas ka head eeldused.

Sama oluline on aga demokraatliku arengu kindlustamine ning selles seoses rõhutas Kerr, et muulaskonna integreerimine on Eesti jaoks endiselt üks põhiküsimusi ning Euroopa Liit ootab, et siin täidetaks kõik OSCE soovitused.

NATO laienemise osas avaldas Kerr isiklikku arvamust, et kõige olulisem on liikmesriikide jaoks praegu saanud laienemise kulude küsimus ning 1999. aasta Washingtoni tippkohtumisel ei nimetata veel uute liitujate nimesid. Kohtumisel arutati põhjalikult ka Venemaa arenguid, samuti olukorda Lähis-Idas.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 23. septembril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid