Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President õnnitles Ukraina presidenti
07.08.1998

President Lennart Meri saatis täna tervitused ja õnnesoovid Ukraina Vabariigi presidendile Leonid Kutšmale tema kuuekümnendal sünnipäeval. Eesti riigipea avaldas veendumust, et nii nagu tema on Ukraina riigipeaga alati leidnud ühise keele ja teineteisemõistmise, on ka riikidevahelised suhted heaks näiteks kahe suveräänse riigi võimalustest heasoovliku ning teineteist toetava koostöö edendamisel.

President Meri soovis, et riikidevahelisi suhteid juhiks arusaam, et nii nagu pole vaba Euroopat ilma vaba Eestita ei ole ka vaba Euroopat ilma vaba Ukrainata. "Andkem aga seejuures endale halastamatult aru, et seisame alles tee alguses, mille tähisteks on riigi inimesekesksus, demokraatia kui võimalus teha vastutustundlikke valikuid, majandus, mis ergutab inimese kreatiivseid jõude, ning vabadus, mis vältimatul kätkeb endas ka kohustust seda kaitsta," kirjutas president Lennart Meri oma Ukraina kolleegile.

"Andku meile jõudu veendumus, et nii ukraina kui ka eesti rahva paremad päevad on veel ees ja et meie tulevik meie endi kätes," lisas president Meri.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 7. augustil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid