Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Hiina suursaadiku
18.08.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Hiina Rahvavabariigi erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eestis Zou Mingrongi, kes tuli volikirju üle andma. Suursaadik Zou Mingrong andis edasi Hiina presidendi ja peaministri tervitused Eesti riigijuhtidele ja Eesti rahvale. Suursaadik Zou nimetas, et Eesti ja Hiina suhted on diplomaatiliste suhete loomisest alates rajatud tugevale vundamendile ja suhete tulevik on paljulubav.

President Meri sõnas volikirju vastu võttes, et Eesti ja Hiina suhted on tõesti kõige tihedamad olnud läbi aegade. Suhteid iseloomustab tõsisasi, et lähiajal Hiina sõitev Eesti kultuuriminister on juba 12. kõrge riigitegelane, kes maailma suurimasse riiki visiidile sõidab. Presidendi sõnul on riikide kaubandussuhted samuti tihenenud, kuid vaja on veel tihendada transpordi-, majandus-, kultuuri- ja teaduskoostööd.

Eesti riigipea ja Hiina suursaadik arutasid ka olukorda Kasahstanis ning Venemaal. President Meri avaldas head meelt, et maailma suurim riik ja väikseim Euroopa Liiduga liituv riik suhtlevad omavahel kui võrdsed. Hiina suursaadik kinnitas, et Hiina toetab alati Eesti riigi püsimist sõltumatu ja suveräänsena. Kohtumisel oli jutuks ka Erna retk, kus ka Hiina võistkond osales.

President palus suursaadikul anda edasi kaastundeavaldus hiinlastele, kelle omaksed on hukkunud või saanud kannatada viimastel nädalatel Jangtse jõe üleujutuste tõttu.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 18. augustil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid