Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Rheinland-Pfalzi liidumaa peaministri
22.07.1998

President Lennart Meri võttis eile Paslepas vastu Eestis visiidil oleva Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaa peaministri Kurt Becki.

Kohtumisel käsitleti parlamentaarsete demokraatiate arengu probleeme. President Meri rõhutas, et pärast Euroopa Liidu otsust alustada Eestiga ühinemisläbirääkimisi pole kahtlust, et Eestis on juurdunud demokraatia, kuigi siin nagu igas teiseski riigis on sellega mõningaid probleeme. Presidendi sõnul on kodanike informeerituse ja pressivabaduse osas Eestis edasiminekuvõimalusi.

Eestiga kõige rohkem sidemeid omava liidumaa peaminister tundis huvi Eesti ühiskonna arengu vastu ja soovis teada milliseks kujuneb Eesti parteide maastik, kas maailmavaatelised erinevused selginevad. President Meri nimetas, et selles valdkonnas on osa probleeme seotud Eesti väiksusega.

Peaminister Beck nimetas, et väikeriikidel on maailmas väga oluline roll ja et ka Euroopa Liidus ei ohusta keegi väikeriiki poliitiliselt ega majanduslikult. Väikeriigid ei ohusta Becki sõnul kedagi ja nende hääl jääb kõlama.

Jutuks olid ka integratsiooni ja naturalisatsiooniküsimused Eestis ning president nimetas, et Eestist võiks saada eeskujulik riik, kus on võimalik etniliste konfliktideta ühiskond.

Rheinland Pflazi liidumaa peaminister ning Saksamaa suursaadik Eestis Bernd Mützelburg avaldasid kahetsust ka lennukompanii Lufthansa otsuse kohta lõpetada otselennud Frankfurdist Tallinna.

President Lennart Meri pakkus eile külalisele õhtusöögi.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. juulil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid