Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President osales Baltic Challenge’i lõpetamisel
25.07.1998

President Lennart Meri esines täna keskpäeval Klaipedas rahvusvahelise suurõppuse Baltic Challenge lõputseremoonial tervitusega, kus õnnitles eduka õppuse läbiviijaid ning rõhutas, et ükski riik ei ole liiga väike ja ükski rahvas liiga kauge NATO laienemises osalemiseks. President Meri rääkis oma kõnes ka Eesti valmisolekust osaleda lisaks rahuvalveoperatsioonidele ka teiste NATO põhikirja 4. artiklis märgitud ülesannete täitmisel. Kõne täisteksti leiate Internetis aadressil www.president.ee.

Baltic Challenge’i lõputseremoonia järel oli Klaipedas ka Eesti presidendi Lennart Meri, Läti presidendi Guntis Ulmanise, Leedu presidendi Valdas Adamkuse ning Poola presidendi Alexander Kwasniewski kohtumine, kus riigipead vahetasid infot NATO partnerriikide seisukohtade üle NATO laienemise ning tuleva aasta Washingtoni tippkohtumise ettevalmistamise üle. Räägiti vajadusest kujundada Balti riikide ühine seisukoht 1999. aasta tippkohtumiseks ja lepiti kokku tänavu sügisel eraldi selle küsimuse arutamiseks kokku saada.

President Kwasniewski rõhutas, et Poola tajub omas vastutust Balti riikide ja teiste NATO liikmeks taotlevate maade ees ning lubas olla eestkostjaks. President Meri rõhutas, et NATO avatud uste retoorika ei saa tähendada seda, et uksed jäävad igavesti lahti. President Meri rõhutas samuti Balti riikide vajadust ühendada oma ressursid partnerlusriikidele oma seisukohtade selgitamiseks.

Kohtumisel rõhutasid neli riigipead Venemaaga positiivsete suhete loomise vajadust.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 25. juulil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid