Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võtab vastu Norra kuninga
31.07.1998

President Lennart Meri kutsel on Tema Majesteet Norra Kuningas Harald V ja Kuninganna Sonja 31. augustil ja 1. septembril Eestis riigivisiidil. Nende Majesteedid saabuvad Tallinna sadamasse 31. augusti hommikul kuninglikul jahil Norge, ametlik vastuvõtutseremoonia Kadriorus algab kell 10.00.

Vabariigi President ja proua Helle Meri kohtuvad Nende Majesteetidega, vahetatakse ordeneid, kingitusi. Vabariigi President annetab Norra Kuningale Maarjamaa Risti keti ja Norra Kuningannale Maarjamaa Risti I klassi ordeni. Samal ajal kohtuvad Kadriorus Eesti ja Norra välisminister ja delegatsioonid.

Tema Majesteet kuningas Harald V asetab pärja Vabadussõjas langenud õpilaste ja õpetajate mälestussambale, kohtub Riigikogu esimehe Toomas Savi ja peaminister Mart Siimanniga. Pärastlõunal tutvustavad president Lennart Meri ja proua Helle Meri külalistele Tallinna vanalinna ja Nende Majesteedid teevad sissekande Tallinna auraamatusse Raekojas.

Vabariigi President ja proua Helle Meri annavad Nende Majesteetide Kuningas Harald V ja Kuninganna Sonja auks piduliku õhtusöögi Mustpeade majas.

Riigivisiit jätkub 1. septembril Pärnus. Raekojas tervitavad Norra kuningapaari ning president Lennart Meri ja proua Helle Meri Pärnu maavanem Toomas Kivimägi ning linnapea Vello Järvesalu. Kõrged külalised teevad sissekande linna auraamatusse ja jalutavad Rüütli tänaval ja Koidula pargis. Kuningas Harald V helistab sisse uue kooliaasta esimese tunni Pärnu Vanalinna algkoolis.

Enne ärasõitu annavad Nende Majesteedid Norra Kuningas Harald V ja Kuninganna Sonja kuninglikul jahil Norge vastuvõtu Vabariigi Presidendi ja proua Helle Meri auks.


Presidendi Kantselei pressiteenistus

Kadriorus 31. juulil 1998


Teadmiseks toimetustele: Palume ajakirjanikel end sündmuste kajastamiseks akrediteerida välisministeeriumi pressikeskuses telefonil 6 317 631 ja 6317 633 hiljemalt 25. augustil kell 16.00.

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid