Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kirjutas alla Eesti ja UNESCO memorandumile
09.06.1998

President Lennart Meri ja UNESCO peadirektor Federico Mayor kirjutasid täna Kadriorus alla Eesti Vabariigi ja UNESCO koostöömemorandumile.

Memorandumis koostöö kohta Ühinenud Rahvaste Organistasiooni Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organistasiooni (UNESCO) ning Eesti Vabariigi vahel leppisid pooled kokku selles, et UNESCO toetab Eesti tegevust, mis on suunatud rahukultuuri ideaalide elluviimisele, kaasa arvatud rahvusvaheliste ekspertkohtumiste “Rahu kunst” jätkamine ja Balti Rahukoja rajamine, samuti selles, et UNESCO toetusel edendab Eesti hariduse, teaduse, kultuuri, kommunikatsioni ja informaatika arengut ning tugevdab selle alaseid kontakte ning et Eesti toetab jätkuvalt UNESCO keskmise pikkusega perioodi strateegias (1996-2001) ettenähtud eesmärke, strateegiat ja prioriteete ning nende elluviimist vastavalt 1998.-1999. aasta programmile ja eelarvele ning püüab kõigiti aktiivselt osaleda organistasiooni peamistes arengutes.

Allakirjutamistseremoonia järel sõnas peadirektor Mayor, et Eesti liitumine Euroopa Liiduga ei ole mitte üksnes arukas, vaid tema sõnul on Eesti kaasamine Euroopa Liitu Lääne-Euroopa enda huvides.

President sõnas, et allakirjutatud memorandumis on kirja pandud mitu konkreetset projekti. President Meri sai Federico Mayorilt kingituseks tema luulekogu ja avaldas lootust, et mõned luuletused ilmuvad peagi ka eesti keeles.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 9. juunil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid