Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Riigikogu liikmetega
10.06.1998

President Lennart Meri kohtus täna Kadriorus Riigikogu liikmetega ja kuulas ära nende seisukohad Eesti Panga Nõukogu esimehe ja Riigikohtu esimehe ametikohale pakutavate kandidaatide kohta. Et Uno Lõhmust Riigikohtu esimehe ametikohale toetasid kõik Riigikogus esindatud poliitlised jõud ja Mart Sõrgi kandituuri Eesti Panga Nõukogu esimehe kohale enamik fraktsioonidest, otsustas president esitada Riigikogule ettepaneku nende isikute nimetamiseks kõrgetesse riigiametitesse.

Profgessor Mart Sõrgi nimetamist Eesti Panga Nõukogu esimehe ametisse toetasid Rahvaerakonna, Mõõdukate, Reformierakonna, Isamaaliidu esindajad. Mõõdukate esimees Andres Tarandi sõnul on olukord praegu käest lastud, ja just praegu on vaja eriti kiiret tegutsemist. Keskerakond Siiri Oviiri sõnul valdavalt toetab preisdendi kandidaati. Isamaaliidu arvates on ohtlik, kui see koht ei ole praegu

Mati Meosi sõnul Koonderakond ei toeta Mart Sõrgi kandidatuuri, ja pakkus asemel Tiit Vähi ja Olev Raju nimetamist ja teatas Jaak Leimanni kandidatuuri toetamise lõpetamisest. EME esindaja Tiit Tammsaar teatas, et EME karikas sai täis Maapanagaga toimunud sündmustega seoses, Maaliitu eisnadnuad Ants Järvesaar teatas, et Maaliidu arvates on Eesti Panga praegune Nõukogu vastutav Maapangaga seotuss jamas ja ei toeta. Elmar Truu EPPLIst teatas kahetsusega presidendile, et pamnaganduses juhtunu ees sõüüdi ja kui varem toetasid siis praehiu Maapangaga seotult enam mitte, enne olid fraktsioonis hääled pooleks. Vene Erakonda Eestiskuuluva Nikolai Maspanovi sõnul ei ole nemad veel jõudnud Mart Sõrguiga kohtuda.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 9. juunil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid