Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Sloveenia parlamendi esimehega
11.06.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadrirous vastu Sloveenia parlamendi esimehe Janez Podobniku ja teda saatva delegatsiooni, kes lõpetab Eestis täna oma ametliku visiidi.

Kohtumisel oli jutuks Eesti ja Sloveenia kahepoolsed suhted ning koostöö intergreerumisel rahvusvahelistesse organisatsioonidesse, mis on lähendanud Eesti ja Sloveenia poliitilisi strateegiad. Mõlemad riigid on kutsutud Euroopa Liidu laienemise esimesse ringi ning Eesti riigipea ja Sloveenia parlamendi esimees kinnitasid vajadust vahetada infot ja teha konkreetset koostööd.

Nii Eesti kui ka Sloveenia seostavad oma tuleviku NATOga. President Meri nimetas, et mõlemale riigile on NATO oluline kaitse allians ja peageneraator. Sloveenia loodab Janez Podobniku sõnul jõuda NATO laienemise teise ringi, tuues põhjenduseks selle, et Sloveenia on sillaks kahe NATO riigi, Itaalia ja Ungari, vahel. Eesti president ja Sloveenia parlamendi esimees kõnelesid ka NATO tasakaalustavast mõjust põhja ja lõuna suunale, konkreetsemalt olid jutuks Kosovo konflikti reguleerimise väljavaated.

Janez Podobnik mainis, et seni on täiel määral kasutamata kahe riigi vahel võimalused majanduskoostööks. Ta nimetas, et tuleks edendada ka Eesti ja Sloveenia vahelisi turismikontakte ja üliõpilasvahetust.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 11. juunil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid